angelo
OŠ / 5. razred / Slovenščina
Tema: književnost
Datum dodaje: 12.12.2012 19:40
Število prenosov: 310
Opis: UČna Priprava
Razred
5. Predmet:
Slo Teden:
Ura:
2 Uri Franjo Frančič: Angelo Str. 96
Cilji:
• Učenci Preberejo Besedilo,
• Zgodbo Doživljajo Ob Lastnih Doživljajskih Izkušnjah,
• Najdejo Podobnost S Književno Osebo,
• Besedilno Stvarnost Opazujejo S Svojega Zornega Kota,
• Pripovedujejo O Svojih Občutkih Ob Besedilu,
• Zaznajo Motiv Za Ravnanje Književnih Oseb,
• Govorno Povzemajo Vsebino Besedila In Jo Povezujejo Z Lastnim Doživljajskim Svetom,
• Ovrednotijo Dejanja Književne Osebe.
• Seznanijo Se Z Deli Franja Frančiča,
• Pisno Sporočanje: S Knjižnim Junakom Na Skupno Pustolovščino.
Metode: Razlaga, Pripovedovanje, Opis,poročanje, Pogovor, Delo S Teksti,
Oblike Dela: Skupinska, Frontalna, Individualna, Dvojice
Učna Sredstva:berilo: Koraki Nad Oblaki Str. 96
Literatura: Knjige F. Frančiča
Potek Učne Ure
I.
• Razmislimo: Kdo Je Lahko Dober športnik? Kakšen Je? Ali Ima Tudi športnik Težave? Kakšne?
Ii.
• Najava Besedila Prisluhnite, Kako Doživlja Svoje Dni Angelo. Ali športniki Doživljajo Le Uspehe In Poraze? Ali Imajo Tudi Druge Skrbi? Kakšne? Zgodbo Je Na Pisal Franjo Frančič.
• Premor Pred Branjem Učenci Se Umirijo, Udobno Namestijo Ter Usmerijo Pozornost Na Poslušanje.
• Interpretativno Branje In DoŽivljanje. Učenci Poslušajo Interpretativno Branje.
• Čustveni Premor Po Branju Učenci Podoživijo Besedilo Ter Uredijo Vtise O Njem.
• IzraŽanje DoŽivetij Pripovedujejo O Vtisih. Pomagam Jim Z Vprašanji.
• Tiho Branje Učenci Tiho Preberejo Besedilo In Podčrtajo Manj Znane Ali Neznane Besede.
• Razlaga Neznanih/manj Znanih Besed Naštevajo Besede, Ki Jih Niso Razumeli. Besedo Razložijo Učenci, Ki Jo Poznajo Ali Jaz .preberejo Razlage Ob Besedilu.
• Odgovori Na VpraŠanja Ustno Postavljam Trditve, Na Katere Učenci Odgovarjajo Z Da Ali Ne. Ob Trditvah Postavljam Tudi Vprašanja, Na Katera Učenci Odgovarjajo. S Katerim športom Je Ukvarja Angelo? Kaj Poleg Plavanja Ima Fant še Rad? Kaj Je Urška? Kako Je Ime Njegovima Prijateljema? Kakšna Sta? Kaj Vsi Pričakujejo Od Angela? Ali Je Osvojil Pokal In Medaljo? Zakaj Se Je Trener Razjezil? Kako Bo Angelo Preživel Poletje? Kaj Meni O Svojem Očetu In Mami? Kakšen Je Njegov Nono?
• Glasno Branje Klicani Učenci Glasno Preberejo Besedilo.
• Sinteza V Pogovoru Opredelimo Junake Ter Jih Opišemo. Pogovorimo Se O Avtorju.
• Odgovorijo Na Vprašanja V Berilu In Ob Pomoči Miselnega Vzorca Predstavijo Junake.
• Ustna Obnova Ob Pomoči Vprašanj.
• Učenci Pripovedujejo O Svojih Doživetjih. Utemeljijo Svoje Prepričanje. Pripovedujejo, Kdaj So Se Oni Obnašali Podobno.
• Naštejejo Književna Dela Franja Frančiča.
Iii.
• Nove Naloge
• Obiščejo Knjižnico In Izberejo Knjige, V Katerih Nastopajo Junaki, Ki Bi Jim Bili Radi Podobni.
• Utemeljujejo Zakaj.
• Poiščejo Dela Pisatelja Franja Frančiča , Berejo Odlomke Ali Dela V Celoti In Se O Njih Pogovorijo.
UČna Priprava
Razred
5. Predmet:
Slo Teden:
Ura:
2 Uri Franjo Frančič: Angelo Str. 96
Cilji:
• Učenci Preberejo Besedilo,
• Zgodbo Doživljajo Ob Lastnih Doživljajskih Izkušnjah,
• Najdejo Podobnost S Književno Osebo,
• Besedilno Stvarnost Opazujejo S Svojega Zornega Kota,
• Pripovedujejo O Svojih Občutkih Ob Besedilu,
• Zaznajo Motiv Za Ravnanje Književnih Oseb,
• Govorno Povzemajo Vsebino Besedila In Jo Povezujejo Z Lastnim Doživljajskim Svetom,
• Ovrednotijo Dejanja Književne Osebe.
• Seznanijo Se Z Deli Franja Frančiča,
• Pisno Sporočanje: S Knjižnim Junakom Na Skupno Pustolovščino.
Metode: Razlaga, Pripovedovanje, Opis,poročanje, Pogovor, Delo S Teksti,
Oblike Dela: Skupinska, Frontalna, Individualna, Dvojice
Učna Sredstva:berilo: Koraki Nad Oblaki Str. 96
Literatura: Knjige F. Frančiča
Potek Učne Ure
I.
• Razmislimo: Kdo Je Lahko Dober športnik? Kakšen Je? Ali Ima Tudi športnik Težave? Kakšne?
Ii.
• Najava Besedila Prisluhnite, Kako Doživlja Svoje Dni Angelo. Ali športniki Doživljajo Le Uspehe In Poraze? Ali Imajo Tudi Druge Skrbi? Kakšne? Zgodbo Je Na Pisal Franjo Frančič.
• Premor Pred Branjem Učenci Se Umirijo, Udobno Namestijo Ter Usmerijo Pozornost Na Poslušanje.
• Interpretativno Branje In DoŽivljanje. Učenci Poslušajo Interpretativno Branje.
• Čustveni Premor Po Branju Učenci Podoživijo Besedilo Ter Uredijo Vtise O Njem.
• IzraŽanje DoŽivetij Pripovedujejo O Vtisih. Pomagam Jim Z Vprašanji.
• Tiho Branje Učenci Tiho Preberejo Besedilo In Podčrtajo Manj Znane Ali Neznane Besede.
• Razlaga Neznanih/manj Znanih Besed Naštevajo Besede, Ki Jih Niso Razumeli. Besedo Razložijo Učenci, Ki Jo Poznajo Ali Jaz .preberejo Razlage Ob Besedilu.
• Odgovori Na VpraŠanja Ustno Postavljam Trditve, Na Katere Učenci Odgovarjajo Z Da Ali Ne. Ob Trditvah Postavljam Tudi Vprašanja, Na Katera Učenci Odgovarjajo. S Katerim športom Je Ukvarja Angelo? Kaj Poleg Plavanja Ima Fant še Rad? Kaj Je Urška? Kako Je Ime Njegovima Prijateljema? Kakšna Sta? Kaj Vsi Pričakujejo Od Angela? Ali Je Osvojil Pokal In Medaljo? Zakaj Se Je Trener Razjezil? Kako Bo Angelo Preživel Poletje? Kaj Meni O Svojem Očetu In Mami? Kakšen Je Njegov Nono?
• Glasno Branje Klicani Učenci Glasno Preberejo Besedilo.
• Sinteza V Pogovoru Opredelimo Junake Ter Jih Opišemo. Pogovorimo Se O Avtorju.
• Odgovorijo Na Vprašanja V Berilu In Ob Pomoči Miselnega Vzorca Predstavijo Junake.
• Ustna Obnova Ob Pomoči Vprašanj.
• Učenci Pripovedujejo O Svojih Doživetjih. Utemeljijo Svoje Prepričanje. Pripovedujejo, Kdaj So Se Oni Obnašali Podobno.
• Naštejejo Književna Dela Franja Frančiča.
Iii.
• Nove Naloge
• Obiščejo Knjižnico In Izberejo Knjige, V Katerih Nastopajo Junaki, Ki Bi Jim Bili Radi Podobni.
• Utemeljujejo Zakaj.
• Poiščejo Dela Pisatelja Franja Frančiča , Berejo Odlomke Ali Dela V Celoti In Se O Njih Pogovorijo.
Za prenos priprave se prijavite!
V kolikor še niste registrirani, se lahko registrirate enostavno ter hitro.
V kolikor še niste registrirani, se lahko registrirate enostavno ter hitro.
Datoteke v zip paketu:
-
UCNA PRIPRAVA- slo- bedak jurcek.doc
38,5 KB
-
UCNA PRIPRAVA- ANGELO.doc
38 KB
Komentarji:
Priprava še nima komentarja!
Za dodajanje komentarjev se je potrebno prijaviti!